Psychiatra

to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób i zaburzeń psychicznych. Psychiatria jest ważną dziedziną medycyny, a psychiatrzy jak każdy lekarz może wprowadzać leczenie farmakologiczne i wypisywać recepty. Nie należy się obawiać wizyty u psychiatry i odkładać jej w czasie.
PsychiatraPsychiatra pomoże nam zdiagnozować i leczyć różne zaburzenia psychiczne. Często wizyta u psychiatry może powstrzymać rozwój choroby. Nie należy się więc bać się wizyty. Psychiatra nie ocenia. Wysłucha nas i dobierze odpowiednie leczenie. Co najważniejsze: obowiązuje go tajemnica lekarska.

Kiedy udać się do poradni zdrowia psychicznego? Gdy pojawiają się u nas objawy mogące świadczyć o depresji, zdecydowanie nie powinniśmy odwlekać takiej wizyty. Objawy te to przede wszystkim istotne obniżenie nastroju, które nie mija po kilku tygodniach, ale także poczucie obniżenia własnej wartości, utrata zainteresowań, pogorszenie koncentracji i pamięci oraz utrata zdolności do odczuwania przyjemności. Do psychiatry warto się udać także z zaburzeniami snu i bezsennością, a także w sytuacji, gdy pojawiają się u nas natrętne myśli i uczucie przymusu do wykonywania pewnych czynności.

Co więcej, jeżeli borykamy się z uzależnieniem, czy to od papierosów, alkoholu czy internetu, to pomocy powinniśmy szukać właśnie u opisywanego w tym artykule lekarza. Pojawienie się urojeń, na przykład prześladowczych czy wielkościowych (pacjent uważa się np. za zbawcę, mesjasza), również powinno skłonić do skierowania pacjenta do psychiatry. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że gdy pojawiają się u nas czy naszych najbliższych myśli samobójcze, to wymaga to pilnego kontaktu z lekarzem – w takich przypadkach najlepiej jest udać się na psychiatryczną izbę przyjęć, ponieważ taki stan jest zagrożeniem życia i wymaga natychmiastowej terapii.

Usługi

 • Konsultacja psychiatry

Lekarze

 • Aktualnie brak
  psychiatra

Szybkie drzemki nie tylko poprawiają Twoją czujność, ale także pomagają w podejmowaniu decyzji, kreatywności i percepcji sensorycznej.

Poniżej lista badań w ramach poradnii.

Usługi

 • Konsultacje psychiatry

Poniżej lista zabiegów w ramach poradnii.

Usługi

 • Potrzebna pomoc

  W celu uzyskania niezbędnej pomocy zapraszamy do kontaktu.
  Więcej
 • Harmonogram lekarzy

  Zapoznaj się z harmonogramem lekarzy-kliknij i umów się na wizytę do wybranego lekarza.
  Więcej
 • Godziny otwarcia

  • Poniedziałek - Piątek
   8.00 - 20.00
  • Laboratoryjny punkt pobrań
  • Poniedziałek - Piątek
   8.00 - 10.30

Umów wizytę

Choć zdrowie nie jest na pewno wszystkim, to bez zdrowia wszystko jest niczym.

— Arthur Schopenhauer

Dane kontaktowe