Gastroenterolog to specjalista, który zajmuje się badaniem, leczeniem oraz profilaktyką chorób układu pokarmowego, w którego skład wchodzi przewód pokarmowy, wątroba, trzustka, żołądek i jelita. Specjalistę tego popularnie nazywa się również gastrologiem. W Centrum Sanitas zatrudniamy doświadczonych gastroenterologów, którzy przede wszystkim diagnozują oraz leczą osoby dorosłe, a dzięki otrzymanym wynikom można ocenić stan zdrowia pacjenta i ustalić plan dalszej diagnostyki lub też wdrożyć odpowiednie leczenie.
Kiedy udać się do gastroenterologa?
Wizytę u gastroenterologa należy umówić, zmagając się z:
- uporczywą zgagą,
- wzdęciami,
- kolkowymi lub przewlekłymi bólami brzucha,
- zaparciami,
- nagłym spadkiem wagi.
Niepokój wzbudzić powinna również obecność krwi w stolcu.
Umów wizytę u gastroenterologa w Gdańsku
W Centrum Sanitas w Gdańsku prowadzimy poradnię gastroenterologiczną, oferującą konsultacje specjalistyczne dla pacjentów z chorobami układu pokarmowego. Nasz gastroenterolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób dotykających wątroby, trzustki oraz dróg żółciowych. Dzięki bogatemu doświadczeniu i zaawansowanemu sprzętowi medycznemu zapewniamy opiekę na najwyższym poziomie. Nasza poradnia jest miejscem, gdzie każdy pacjent traktowany jest w sposób indywidualny, a podejście do diagnozy i leczenia jest dopasowane do jego unikalnych potrzeb. Zachęcamy do umówienia wizyt u naszego gastroenterologa.
Gastroenterolog prywatnie w Sanitas
W Centrum Sanitas zapewniamy dostęp do specjalistycznych konsultacji z zakresu gastroenterologii w ramach prywatnych wizyt. Dzięki temu pacjenci mają możliwość szybszego dostępu do naszych usług, co jest istotne w przypadku dolegliwości układu pokarmowego, gdzie czas często odgrywa istotną rolę. Prywatne wizyty u gastroenterologa w Sanitas to gwarancja dostosowania konkretnego terminu do potrzeb pacjenta. Do objawów, które mogą świadczyć o konieczności szybkiego umówienia się na wizytę u specjalisty gastroenterologii, należy zaliczyć m.in przewlekłe bóle brzucha, problemy z trawieniem, zmiany w rytmie wypróżnień (zarówno przewlekłe zaparcia, jak i biegunki), niewyjaśniona utrata wagi, uczucie ciągłego zmęczenia, czy widoczne zmiany w wyglądzie stolca, w tym obecność krwi. Warto także zwrócić uwagę na dolegliwości takie jak zgaga, pieczenie za mostkiem czy nieprzyjemny posmak w ustach, które mogą wskazywać na problemy z górnym odcinkiem przewodu pokarmowego.